- Schudnij
- 15 czerwca 2021
- 0
Praca bez dodatkowych kalorii: zasady odżywiania dla pracowników biurowych
W ostatnich latach miejsce pracy zmieniło się diametralnie. Nie zatrzymujmy się na pozytywnych zmianach. Ważne jest to, że przedstawiciele wielu zawodów przytyli.
Masz już dość zastanawiania się, co ugotować na obiad lub kolację? Subskrybuj Time to Eat na Telegramie. Codziennie wybieramy najlepsze przepisy, aby ułatwić Ci życie.
I nie chodzi o to, że bycie grubym jest brzydkie, ale o to, że bycie szczupłym jest dobre. Zapomnijmy na chwilę o body positivity. Nadwaga w przyszłości grozi rozwojem chorób układu krążenia, depresji, cukrzycy i nowotworów.
Jak uniknąć takiego ryzyka? Krótko mówiąc, musisz więcej się ruszać w ciągu dnia i uważać na to, co jesz. Co do tej ostatniej kwestii, wyjaśnijmy ją. Oto kilka zasad, które pomogą Ci uniknąć przybierania na wadze.
Zdrowe śniadanie
Praca bez nadmiaru kalorii: właściwe śniadanie
Zasada nr 1. Nie pomijaj śniadania
Często nie starcza czasu na pierwszy posiłek. Z tego powodu cały dzień nie wyzwala silnego poczucia głodu. Pracownicy biurowi radzą sobie z tym w standardowy sposób - niezdrowymi przekąskami w postaci bułek i czekoladek. Nie rób tego. Czujesz, że kończy Ci się czas? Wstawaj 15 minut wcześniej.
Zdrowe śniadanie da Ci o wiele więcej energii na cały dzień pracy niż pseudo-przekąski z ostatniej chwili.
"Praca bez dodatkowych kalorii".
Zasada nr 2. Unikaj pokarmów o dużej zawartości kalorii
Zapewne słyszeliście znany mit, że na śniadanie można jeść wszystko i w każdej ilości - organizm rano dobrze pracuje i to trawi. Ale nie. Nawet pierwszy posiłek nie przyniesie ci nic dobrego, jeśli będzie się składał z wysokokalorycznych produktów zawierających duże ilości cukrów, tłuszczów i węglowodanów.
Wypełniając swój poranek pączkami, bajglami, lukrem i cynamonowymi bułeczkami, przygotowujesz się na choroby układu krążenia, problemy z wątrobą, cukrzycę i oczywiście otyłość.
"Praca bez dodatkowych kalorii".
Zasada #3. Zachowaj ostrożność podczas spożywania śniadania poza domem
Dotyczy tych, którym nie chce się rano gotować, więc biegną do kawiarni lub kupują po drodze fast food. Kawa z dodatkami i bułeczka cynamonowa to 700 kilokalorii i 15 gramów tłuszczu. Nie zapominaj, że potrzebujesz średnio 2000 kilokalorii dziennie. Dzięki temu śmieciowemu śniadaniu zdobędziesz prawie jedną trzecią dziennej dawki pokarmu.
Jeśli idziesz rano do kawiarni, przygotuj się wcześniej: spójrz na menu i zawartość kaloryczną swoich ulubionych potraw. Zamów takie, które nie wpłyną na Twoją sylwetkę, a jednocześnie będą sycące.
Zasada #4. Jedz zrównoważone posiłki
Nie ma jednego właściwego przepisu na śniadanie. Zdrowe śniadanie może być inne każdego dnia. Postaraj się jednak uwzględnić białko, błonnik i witaminy, aby zapomnieć o uczuciu głodu aż do kolacji. Oto kilka możliwych opcji:
Jaja. Bogate w białko, sycące i pomagające utrzymać wagę.
Ziarna. Szybkie i łatwe śniadanie. Płatki nie mogą zawierać dużej ilości cukru i muszą być odmierzane według wielkości porcji (np. miarka).
Owsianka. Dobre dla serca. Zawierają rozpuszczalny błonnik, który obniża poziom cholesterolu. Tak więc popularne płatki owsiane pomagają m.in. kontrolować apetyt i zwiększać sytość.
Jogurt. Opcja dla tych, którzy mają mało czasu. Wybieraj jogurty beztłuszczowe lub jogurty greckie, które mają dwa razy więcej białka niż zwykłe.
Twarożek. Źródło wapnia i białka.
Smoothies. Zdrowy zamiennik słodzonych napojów. Smoothies mogą zawierać świeże i mrożone owoce, warzywa, ser tofu, orzechy, mleko migdałowe i sojowe.
Woda. Napój mistrzów.
Herbata. Zdrowsze dla zdrowia, a zwłaszcza dla serca, niż kawa. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego.
Właściwy lunch.
Praca bez zbędnych kalorii: odpowiedni lunch
Zasada nr 1. Nie chodź na biznesowe lunche do kawiarni
Statystyki są nieubłagane. Naukowcy odkryli, że ci, którzy chodzą do kawiarni i restauracji na lunch, spożywają o 158 kilokalorii więcej niż wynosi norma. Jeśli przeliczysz te małe liczby na skalę roczną, zyskasz pięć funtów rocznie z tymi jadłodajniami. Albo uważaj na to, ile jesz, albo zapomnij o lunchach biznesowych.
Zasada nr 2. Jedz powoli.
Kiedy pożerasz jedzenie w pośpiechu, Twój mózg nie ma czasu na otrzymanie sygnału od układu pokarmowego, że jesteś najedzony. Więc w pośpiechu zjesz o wiele więcej, niż naprawdę potrzebujesz.
Zasada #3. Nie jedz lunchu w miejscu pracy
Kiedy jesz i jednocześnie wykonujesz drobne obowiązki w pracy, spożywasz pokarm w bardzo rozproszony sposób. Takie rozproszone jedzenie prowadzi do przybierania na wadze.
Najnowsze Artykuły
- Blog
- 15 grudnia 2023
- 0
Gdzie kupić dobre wino bezalkoholowe?
- Blog
- 8 lipca 2022
- 0
Trzy ogromne błędy popełniane przez firmy cateringowe
Kategorie
- Zdrowe odżywianie 81
- Schudnij 4
- Blog 9